Najważniejsze informacje dla czytelników dotyczące funkcjonowania GBP w Jaworzu w czasie epidemii po zniesieniu zakazu prowadzenia działalności bibliotecznej.

1. Uruchomiona dla czytelników zostanie tylko wypożyczalnia, bez wolnego dostępu do księgozbioru i innych przestrzeni. Czytelnicy nie będą mieć wstępu na teren biblioteki, a wypożyczenia odbywać się będą w drzwiach wejściowych. Do korytarza wchodzi tylko jedna osoba.
2. Książki prosimy zwracać do kartonu znajdującego się w korytarzu przy wejściu do biblioteki.
Przyjęte materiały biblioteczne zostaną zapakowane w worki, oznaczone datą zwrotu i odłożone do osobnego pomieszczenia na okres 14 dni, przez co zostaną wyłączone z obiegu. Przy kontakcie z tymi egzemplarzami stosowane będą wszystkie dostępne środki ochrony.
Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie i dezynfekowanie pomieszczeń, blatów, klamek i innych elementów wyposażenia często używanych.
3. Do czasu odwołania stanu epidemii nie będą dostępne dla użytkowników stanowiska komputerowe i czytelnia prasy.
4. Biblioteka nie będzie przyjmowała żadnych darów książkowych czy innych materiałów.
5. Pracownicy mają obowiązek używania środków ochrony osobistej np. maseczek, rękawic oraz bezwzględnego stosowania się do zasad profilaktycznych rekomendowanych przez Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia, z którymi muszą się zapoznać.
6. W widocznym miejscu będą umieszczone instrukcje dotyczące higieny rąk, dezynfekcji dłoni, zachowania bezpiecznej odległości i ogólnych zasad postępowania.
7. Biblioteka do odwołania nie podejmuje żadnych działań animacyjnych, promocyjnych w zakresie promocji czytelnictwa z wyjątkiem projektów on-line. Nie będą organizowane żadne spotkania, czy zajęcia warsztatowe.

Szanowni Czytelnicy, aby usprawnić naszą pracę i oszczędzić Wasz czas, prosimy przygotować sobie zamówienia, jakie konkretnie książki chcecie wypożyczyć lub w razie ich braku, sprecyzujcie jaki gatunek czy tematyka interesuje Was najbardziej. Można również zgłaszać wcześniej zamówienia telefoniczne pod nr 33 828 66 76. W innym przypadku pozostanie Wam zdać się na wybór bibliotekarza.

Jest to dla nas nowa sytuacja, więc prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, mamy nadzieję, że przejdziemy przez to płynnie i będziecie zadowoleni z naszej pracy. Pozostajemy do Waszej dyspozycji!