Kolekcje w POLONA.PL

Największa biblioteka cyfrowa w Polsce udostępnia w POLONA.PL kolekcje tematyczne.
POLONA.PL jest portalem stworzonym przez Bibliotekę Narodową, za pośrednictwem którego zbiory Biblioteki Narodowej i innych instytucji są udostępniane bezpłatnie w postaci cyfrowej.
Zbiory można przeglądać i pobierać bez rejestracji, jednak należy się zarejestrować, żeby korzystać z dodatkowych funkcjonalności (jak tworzenie własnych kolekcji, notatek i zakładek).

Zachęcamy do korzystania z bogatej oferty zasobów cyfrowych POLONA.PL.

Andersen w dawnych tłumaczeniach
andersen

Klasyka dziecięca w tłumaczeniach: bracia Grimm
grimm

Literatura polska dla dzieci i młodzieży do 1864 roku
lit pol

Kolekcje cyfrowe „Narciarstwo w latach 1900–1945”
kol cyf1

Pierwsze wydania książek dla dzieci z lat 1864–1918
pierwsz wyd dziec

Strój ludowy górali podhalańskich na pocztówkach
strój lud

Ile wam jeszcze wiedzieć potrzeba, czyli publikacje dla dzieci i młodzieży
ile wam jeszcze

Nowe kolekcje cyfrowe
kol cyf2

Priorytet 4 Udostępnienie publikacji w formatach cyfrowych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – którego operatorem jest Biblioteka Narodowa – został utworzony w związku z koniecznością zapewnienia w czasie stanu epidemii, za pośrednictwem Internetu, jak najszerszego dostępu do zbiorów bibliotecznych, stanowiących dobro narodowe oraz umożliwiających korzystanie z zasobów nauki i kultury.