Wizyta dzieci z Przedszkola nr 2 w Jaworzu

27 października 2023 roku gościliśmy w Bibliotece dzieci z Przedszkola nr 2 w Jaworzu. Była to ich pierwsza wizyta w naszej książnicy. Przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały całą bibliotekę, zaznajomiły się z zasadami wypożyczania książek i dowiedziały się jak o nie dbać. Dzieci podarowały Bibliotece niezwykły prezent w postaci zbioru własnoręcznie wykonanych ilustracji do bajek „Piękna i Bestia” i „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Przedszkolaki miały również okazję posłuchać czytanki i poznać wyjątkowego bohatera – Wesołego Ryjka, którego opowieści przypomniały małym słuchaczom, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy, ale wszystkim należy się szacunek i życzliwość. Każde dziecko narysowało szkic – wizerunek Wesołego Ryjka, na podstawie którego wykona pracę plastyczną na konkurs.
Jesteśmy ciekawi efektów i już nie możemy się doczekać na kolejne spotkania.